Úvodní stránka > Aktuality > 73. tankový prapor cvičí po roce ve vojenském újezdu Libavá

73. tankový prapor cvičí po roce ve vojenském újezdu Libavá

Po dvou vyvedeních ve vojenských výcvikových prostorech Doupov a Boletice se vojáci 73. tankového praporu vrací na půdu vojenského újezdu Libavá.  Od 6. srpna do 17. srpna 2018 zde probíhá výcvik s názvem LIBAVEX 2018.  Cílem výcviku je provést rotní taktické cvičení s bojovou střelbou u 1. a 3. tankové roty a přípravu mechanizované roty na bojové střelby mechanizovaných družstev. Zabezpečovací jednotky provádí odborná taktická cvičení čet.

Výcvik byl zahájen přesunem jednotek do VVP Libavá, kde velitelská rota vybudovala hlavní místo velení na srubovém táboře Smilov. Ostatní jednotky praporu zaujali určené prostory rozmístění mimo boj.

Tankové roty se připravovali ke kontrole sladěnosti rot před provedením rotního taktického cvičení. V taktické přípravě cvičili na téma rota v obraně a za útoku, kde byla v rámci výcviku začleněna i tématika zdravotní přípravy a OPZHN. Dále také plnili kontrolní cvičení v řízení bojových vozidel. Mechanizovaná rota se připravuje na bojové střelby mechanizovaných družstev, cvičí taktickou přípravu, bojové drily a řidiči bojových vozidel se zdokonalují v řízení BVP-2. Mimo samotného výcviku plní příslušníci mechanizované roty také úkoly strážní služby při střežení polního muničního skladu.

Ve dnech 10. – 11. srpna proběhla kontrola sladěnosti tankových rot, jejíž cílem bylo prověřit připravenost jednotek na rotní taktická cvičení, která budou provedena ve druhém týdnu vyvedení.

Výcviku se od středy 8. srpna účastní i četa chemické ochrany 74. lehkého motorizovaného praporu z Bučovic, která postupně provádí dekontaminaci manévrových a zabezpečovacích jednotek. V druhém týdnu výcviku se k četě dekontaminace připojí i družstva radiačního a chemického průzkumu 7. mechanizované brigády a proběhne tak společný výcvik chemických jednotek 7. mechanizované brigády.

Fotogalerie

Nahoru