Home page > Aktuality > EBONITE JAVELIN 2019 - VÝCVIK S PŘÍSLUŠNÍKY OZBROJENÝCH SIL SR

EBONITE JAVELIN 2019 - VÝCVIK S PŘÍSLUŠNÍKY OZBROJENÝCH SIL SR

Ve dnech 4. – 15. února 2019 proběhl ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá výcvik 73. tankového praporu s názvem EBONITE JAVELIN 2019. Výcviku se zúčastnili i příslušníci ozbrojených sil Slovenské republiky a to konkrétně mechanizovaná četa 13. mechanizovaného praporu z Levice a příslušníci tankové roty 21. smíšeného mechanizovaného praporu z Trebišova.

Cílem výcviku u 1. a 3. tankové roty bylo ukončit etapu výcviku na stupni rota a to provedením bojových střeleb rot a u 2. tankové roty, posílené o mechanizovanou četu 13. mechanizovaného praporu provést taktické cvičení s bojovou střelbou čet plnou ráží. Záměrem vyvedení u mechanizované roty bylo ukončit etapu výcviku družstva splněním bojových střeleb družstev.

První týden výcviku byl ve znamení slaďování jednotek a přípravě k provedení již zmíněných bojových střeleb s použitím ostré munice, které jednotky absolvovaly ve druhém týdnu vyvedení. Příslušníci tankových rot a mechanizované roty společně s jednotkou 13. mechanizovaného praporu se tak zaměřili na opakování a zdokonalení se v obsluze zbraňových systémů bojových vozidel a tanků a prováděli taktickou přípravu a bojové drily. Zároveň všechny jednotky absolvovaly střelby z ručních zbraní a zaměstnání z hodu ručních granátů.

Druhý týden manévrové jednotky absolvovaly bojové střelby  plnou ráží a také taktickou přípravu. Velitelská rota provedla výcvik v ostrém trhání.

Poslední dny výcviku se nesly v podobě očištění a údržby přidělené techniky a materiálu a dotankování vozidel.

První týden výcviku  EBONITE JAVELIN byl také zahájením výcvikového roku pro tankovou rotu aktivních záloh 73. tankového praporu, kteří absolvovali kromě již zmíněných střeleb, také výcvik v ochraně proti zbraním hromadného ničení a řidičskou přípravu.

Fotogalerie

Nahoru