Úvodní stránka > Aktuality > Předání funkce velitele 73. tankového praporu

Předání funkce velitele 73. tankového praporu

 

Dne 30. června 2016 se konal slavnostní nástup u příležitosti předání funkce velitele 73. tankového praporu.

Pozvání na tuto slavnostní událost přijali nejen hlavní funkcionáři 7. mechanizované brigády, velitelé útvarů
7. mb, ale i starosta obce Přáslavice, náčelník centra zdravotnických služeb Přáslavice a další.

Odcházející velitel praporu pplk. Jiří Hrazdil ve svém projevu poděkoval všem vojákům  za odvedenou práci a podporu, kterou po celou dobu jeho působení z jejich strany cítil. Také popřál novému veliteli hodně štěstí v nové funkci a mnoho sil při plnění úkolů, které budou před prapor postaveny.  

Velitel brigády plukovník Pavel Lipka ve svém projevu poděkoval odcházejícímu veliteli za jeho výkony a pracovní nasazení, které prokazoval po celou dobu jeho kariéry u 7. mb a popřál mu hodně štěstí na novém působišti. Zároveň uvedl nového velitele, kterému popřál také vše nejlepší v nové funkci.

Po vyhlášení personálních rozkazů proběhlo podepsání protokolů o předání a převzetí služebního místa velitele 73. tpr a předání bojového praporu nastupujícímu veliteli podplukovníku Jánu Kerdíkovi. „Je pro mne ctí a výzvou velet takovému útvaru jako je právě 73. tankový prapor a udělám vše proto, aby prapor zůstal výjimečným v rámci 7. mb a celé AČR nejen svou výzbrojí, ale zejména výkony které naši příslušníci podávají. „

Nástup byl ukončen pietním aktem, modlitbou a minutou ticha za vojáky, kteří zahynuli při plnění úkolů  v zahraniční operaci.

Po ukončení nástupu následovala neoficiální část v prostorách posádkového domu armády, kde jsme se rozloučili s dalšími příslušníky našeho útvaru, kteří dnem 1. července přecházejí na nová působiště v rámci 7. mb i mimo ní. Všem samozřejmě přejeme hodně úspěchů. 

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru