Home page > Aktuality > PŘESUNY NA SNĚHU A LEDU PŘÍSLUŠNÍKŮ ŠTÁBU V KRKONOŠÍCH

PŘESUNY NA SNĚHU A LEDU PŘÍSLUŠNÍKŮ ŠTÁBU V KRKONOŠÍCH

Patnáct příslušníků štábu 73. tankového praporu absolvovalo ve dnech 25. - 27. března 2019 ve Špindlerově Mlýně a jeho okolí zaměstnání, jehož cílem bylo seznámit účastníky s problematikou přesunů na sněhu a ledu a lavinovým nebezpečím. Jedná se o jednu z oblastí speciální tělesné přípravy vojáků z povolání, jejíž zvládnutí umožňuje vojenským profesionálům efektivně se pohybovat po bojišti a zvládat složité situace při plnění úkolů v kopcovitém či horském terénu.

Účastníci zaměstnání absolvovali teoretickou přednášku o lavinové problematice a přesunech na sněhu a ledu. Nepřeberné znalosti a následně i praktické dovednosti předával vedoucí instruktor přesunů na sněhu a ledu - čet. Petr S.

Celý výcvik byl zaměřen na přesuny jako takové s využitím skialpinistických lyží. Příslušníci štábu absolvovali přesuny v náročnějších klimatických podmínkách. Silný vítr komplikoval výstupy a hustá mlha orientaci v horách. Touto cestou bych chtěl poděkovat vedoucímu instruktorovi za cenné praktické rady a vedení zaměstnání.

Autor: náčelník tělesné přípravy, poručík Jiří Skácelík

Fotogalerie

Nahoru