Úvodní stránka > Aktuality > Šestá strážní rota se vrací do České republiky

Šestá strážní rota se vrací do České republiky

V neděli 9. října si předali příslušníci šesté a sedmé strážní roty operační úkol na letecké základně Bagrám. Jednotka složená z příslušníků 43. výsadkového praporu z Chrudimi se pod velením kapitána Marka Štěpánka šest měsíců podílela na zajišťování bezpečnosti v regionu a spolupracovala s místní samosprávou i obyvatelstvem. Pomyslné žezlo převzal kapitán Petr Vítek, velitel jednotky vytvořené na bázi 73. tankového praporu.

Ceremoniálu se zúčastnili velvyslanec ČR v Afghánistánu Miroslav Toman, velitelé základny Bagrám generálmajor John C. Thomson a 13. úkolového uskupení plukovník Miroslav Svoboda. Úkolové uskupení Tiger, v jehož podřízenosti strážní rota působí, zastoupil podplukovník Jason Davis.

Velitelé rot vyhodnotili splněné úkoly, úspěšnou součinnost a poděkovali za odvedenou práci. Vojenský kaplan sedmé jednotky vykonal modlitbu za šťastný návrat vojáků do vlasti a bezpečné působení 7. strážní roty v misi. „Klíč k úspěšnému nasazení jednotky v nehostinných podmínkách Afghánistánu nejlépe vystihuje tvrzení, kterým se řídíme. Pot našich vojáků šetří jejich krev,“ uvedl ve svém závěrečném vystoupení velitel 6. strážní roty kapitán Štěpánek.

 

Zdroj: army.cz

Fotogalerie

Nahoru