Úvodní stránka > Aktuality > Společné setkání rodinných příslušníků vojáků 7. Strážní roty BAF (7. SR BAF) před odletem do zahraniční operace v Afghánistánu

Společné setkání rodinných příslušníků vojáků 7. Strážní roty BAF (7. SR BAF) před odletem do zahraniční operace v Afghánistánu

V sobotu 27. srpna 2016 proběhlo v posádkovém domě v Přáslavicích setkání rodinných příslušníků
7. SR BAF.

Příprava jednotky se chýlí ke svému konci a blíží se loučení s rodinami před odletem do operace. Abychom nejbližším našich vojáků ulehčili tuto náročnou životní situaci, připravili příslušníci útvaru a 7. SR BAF právě toto setkání. Cílem bylo poskytnout rodinám a blízkým maximum informací o jednotce, její přípravě, úkolech a podmínkách, které je v operaci čekají a upozornit je na situace, které mohou v souvislosti s touto novou životní skutečností nastat. Navíc byly přítomným předány kontakty, na které se v případě potřeby mohou obrátit. 

Setkání zahájil velitel 73. tankového praporu podplukovník Ján Kerdík přivítáním hostů a představením hlavních funkcionářů 7. SR. Následně velitel jednotky kapitán Petr Vítek seznámil přítomné se strukturou a úkolem jednotky a přiblížil jim přípravu, kterou vojáci doposud absolvovali. Příslušníci psychologické a duchovní služby AČR v další části setkání provedli přednášku na téma "Mise jako náročná životní situace z pohledu vojáka i rodiny".

Pro nejmenší byl připraven doprovodný program, kde si mohli prohlédnout připravenou vojenskou techniku a ruční zbraně, shlédnout ukázku boje z blízka a pod dohledem instruktorů vyzkoušet lezní na lezeckém trenažeru "Jakub“, nebo střelbu z paintballové pistole. Nadšení dětí z vojenské techniky a zbraní vykouzlilo úsměv na rtech nejen instruktorům, kteří bedlivě dohlíželi především na jejich bezpečnost, ale i tatínků a maminek, které je doprovázeli.

Při odesílání pozvánek jsme sice doufali v hojnou účast, přesto jsme byli mile překvapeni příchodem téměř 200 hostů i přes nádherné počasí, které lákalo více k vodě. Veskrze pozitivní reakce účastníků nás utvrdili v tom, že setkání splnilo svůj účel. Další setkání bude provedeno před návratem jednotky ze zahraniční operace.   

Fotogalerie

Nahoru