Úvodní stránka > Aktuality > Tankisté se téměř po dvaceti letech vrátili na Doupov

Tankisté se téměř po dvaceti letech vrátili na Doupov

Ve dnech 30. října až 10. listopadu probíhá ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště cvičení 73. tankového praporu s názvem „ EBONITE JAVELIN 2017“ jako vyvrcholení výcviku roku 2017.  Do prostoru výcviku se po železnici přepravilo na 360 vojáků a 120 kusů techniky.

Příprava na výcvik byla započata již v měsíci lednu, kdy byla provedena první plánovací konference. Původně bylo cvičení koncipováno jako mezinárodní, s účastí 2. mechanizované roty 11. mechanizovaného praporu ozbrojených sil slovenské republiky, která se však z důvodu plnění jiných úkolů cvičení neúčastní. Následovala rekognoskace výcvikových prostor a další koordinační porady všech velitelů účastnících se jednotek. Byla zpracována výcviková a řídící dokumentace, naplánováno reálné logistické zabezpečení a provedena příprava materiálu, techniky a osob. Celá příprava byla završena závěrečnou pořadovou prohlídkou praporu.

Prvním vlakem 27. 10. přijeli do VVP Hradiště zabezpečovací jednotky, které vybudovali stanový tábor s ubytovacími prostory, sociální zařízení a kuchyni s polní jídelnou. Výstavba tábora byla značně komplikována extrémním počasí, které v té době zasáhlo celou ČR. Do 29. 10. další dva vlakové převozy dopravily do prostoru výcviku zbytek vojáků a techniky.

Cvičení, které je završením výcvikového roku 73. tankového praporu se účastní i aktivní zálohy
1. tankové roty 73. tpr, příslušníci 142. praporu oprav a četa dekontaminace 312. praporu radiační, chemické a biologické ochrany.

Fotogalerie

Nahoru