Úvodní stránka > Aktuality > Tankisté si připomněli 100. výročí bitvy svých předchůdců

Tankisté si připomněli 100. výročí bitvy svých předchůdců

V pondělí 12. března 2018 si v přáslavických kasárnách příslušníci 73. tankového praporu a jeho aktivní zálohy, společně s delegací Československé obce legionářské, připomněli slavnostním nástupem 100. výročí prvního bojového nasazení 6. střeleckého pluku československých legií „Hanáckého“ poblíž ukrajinského města Bachmač.

  

Přáslavický tankový prapor přitom svým historickým názvem „Hanácký“ odkazuje právě na tuto část naší minulosti. Již o víkendu se proto jeho představitelé, společně s oficiální delegací Ministerstva obrany a Československé obce legionářské, zúčastnili slavnostních aktů, které proběhly přímo na místě bojů.

  

„Buďme hrdi na své tradice, které byly položeny v bojích za samostatné Československo a které dál prohlubujeme svými činy zde doma, nebo při plnění aliančních závazků v zahraničních operacích“, pronesl k nastoupeným jednotkám ve svém projevu velitel 73. tankového praporu podplukovník Ján Kerdík.

  

Součástí ceremoniálu, který byl zároveň i připomenutím výročí vstupu České republiky do NATO, bylo dekorování bojového praporu jednotky stuhou Československé obce legionářské, udělení pamětních mincí a odznaků tankového praporu a také tichá vzpomínka na padlé vojáky.

Autor: tiskový a informační důstojník 7. mb, kpt. Ladislav Kabát

Nahoru