Úvodní stránka > Aktuality > Ukončení prvního kapitánského kurzu

Ukončení prvního kapitánského kurzu

V pátek 21. dubna 2017 proběhlo na půdě Velitelství výcviku - Vojenská akademie, slavnostní vyřazení posluchačů prvního kurzu nižších důstojníků.

Ceremoniál proběhl za účasti velitele Velitelství brigádního generála Josefa Kopeckého, dále náčelníka odboru kariérové přípravy plukovníka gšt. Michala Kucharskeho a pozvaných hostů.

V kurzu, který byl zahájen 9. 1. 2017, ukončilo studium slavnostním vyřazením 37 posluchačů. Všichni převzali z rukou brigádního generála Josefa Kopeckého osvědčení absolventa kurzu. Nejlepším posluchačem kurzu byl vyhodnocen nadporučík Martin Zápotocký, příslušník 73. tankového praporu, který byl oceněn absolventským mečem vojenské akademie. Za výtečné výsledky v průběhu kurzu převzali písemnou pochvalu nadporučík Petr Hurín, nadporučice Jana Gállová, nadporučík Michal Bogdan, nadporučík Jan Hanudeľ, kapitán Jiří Jun a nadporučík Josef Kozelek.

Absolventi úspěšným ukončením kurzu získali potřebné vojenské vzdělaní, naplnili tak kvalifikační požadavek na služební místa, opravňující je k plnění úkolů na funkcích u útvaru a jednotek, od kterých byli do tohoto kurzu vysláni.

 

Text a foto: kapitán Lubomír GOLA, vedoucí starší lektor Úseku kariérové přípravy nižších důstojníků
Vydal/a:  na stránkách www.vavyskov.cz Monika Nováková (25.dubna 2017)

Fotogalerie

Nahoru