Home page > Aktuality > Vojáci!

Vojáci!

Budou to už druhé Velikonoce, které mnoho z vás stráví v nemocnicích, na covid jednotkách, v sociálních zařízeních nebo jako pomoc policii.


Neskutečně si vážím vaší práce a vaší houževnatosti. Nikdo nebrečí a nestěžuje si. Nikde nevidím, že by upadala morálka, jedete pořád na sto procent. Jste zvyklí pracovat od nevidím do nevidím, dokud není hotovo. Oceňuju i vaše korektní a vstřícné vystupování vůči veřejnosti. Takhle má armáda vypadat!
Zároveň vidíme nekonečnou dřinu civilních zdravotníků, lékařů a sester, kteří jedou nonstop, a nikdo nepřijde a nevystřídá je. To jsou opravdoví hrdinové.
Po téměř třiceti letech v zahraničních operacích máme tisíce veteránů, kteří prošli opravdu těžkými zkouškami a mají díky tomu zkušenosti a nadhled. To nám teď pomáhá v krizové situaci a každý to vidí. Armáda se nejvíc hodí právě v nečekaných situacích, protože musí být flexibilní. To je přesně to, na co se připravujeme.
Kdo můžete, naberte během svátků síly a věnujte se rodinám. A kdo budete v práci, berte to sportovně. Máme toho před sebou ještě hodně a nepřestaneme, dokud to nedotáhneme do konce.

Nahoru