Home page > Vrchní praporčík

Vrchní praporčík

praporčík Leoš VALTA

 Průběh služby:  

  • 2002   velitel 2.strážní čety strážní roty Vojenského výcvikového prostoru Libavá Velitelství pozemních sil Generálního štábu AČR
  • 1. 9. – 30. 6. 2003   velitel čety velení roty velení a služeb Zabezpečovací základny vojenského výcvikového prostoru Libavá Velitelství pozemních sil Generálního štábu AČR
  • 1. 7. – 30. 11. 2003   velitel čety velení roty velení a služeb zabezpečovací základny Vojenského výcvikového prostoru LIBAVÁ 4. velitelství pro výcvik a tvorbu doktrín Generálního štábu AČR
  • 1. 12. 2003 – 31. 12. 2005   velitel 2. strážní čety strážní roty zabezpečovacích jednotek Střediska obsluhy výcvikového zařízení Libavá Ředitelství výcviku a doktrín Velitelství sil podpory a výcviku
  • 1. 1. 2005 – 30. 6. 2006    velitel roje mechanizovaného družstva mechanizované čety mechanizované roty 73. tankového praporu 7.mechanizované brigády Velitelství společných sil
  • 1. 7. 2007 – 31. 5. 2011   velitel mechanizovaného družstva mechanizované čety mechanizované roty 73. tankového praporu 7.mechanizované brigády Velitelství společných sil
  • 1. 6. 2011 – 31. 7. 2016   mladší pracovník štábu operační skupiny štábu 73. tankového praporu
  • 1. 8. 2016 – 31. 12. 2017   vedoucí praporčík 1. tankové roty 73. tankového praporu
  • 1. 1. 2018 – 30. 6. 2019    starší instruktor základního praporčického kurzu úseku kariérové přípravy poddůstojníků a praporčíků odboru profesní přípravy Velitelství výcviku - Vojenské akademie
  • od 1. 7.  - doposud   vrchní praporčík velení 73. tankového praporu

Zahraniční operace:

  • 2006 střelec 2. strážního družstva 11. kontingentu MNF, Iraq
  • 2008 zástupce velitele mechanizovaného družstva 4. kontingentu AČR MNF, Iraq 
  • 2011 starší operátor – specialista 2. jednotky OMLT, ISAF, Afghánistán

Záliby:

  • rodina
  • cestování
  • cyklistika

Nahoru