Úvodní stránka > Aktuality > Setkání rodinných příslušníků vojáků 7. Strážní roty BAF

Setkání rodinných příslušníků vojáků 7. Strážní roty BAF

V sobotu 4. března 2017 proběhlo v posádkovém domě v Přáslavicích setkání rodinných příslušníků 7. strážní roty BAF před návratem jednotky ze zahraniční operace v Afghánistánu.

Působení jednotky v zahraniční operaci se chýlí ke svému konci a blíží se opětovné shledání příslušníků s rodinami. Šest měsíců odloučení je dlouhá doba a proto, abychom nejbližším našich vojáků pomohli připravit se na tuto situaci, uspořádal velitel 73. tankového praporu právě toto setkání.

Celé setkání zahájil velitel 73. tankového praporu podplukovník Ján Kerdík přivítáním hostů a seznámením přítomných s operačním úkolem, který jejich nejbližší v zahraničí plní. Dozvěděli se také bližší informace o zemi a místu nasazení a něco ze života jednotky.

V další části setkání proběhla videokonference s velitelem 7. SR kapitánem Petrem Vítkem, který jménem všech svých podřízených pozdravil rodinné příslušníky a poděkoval za podporu, která se jim dostává.

Závěrečná část byla věnována psychologické přípravě na návrat příslušníků k rodinám, kterou si připravili psycholog 7. mechanizované brigády a kaplan 72. mechanizovaného praporu.

 

autor: nrtm. Šárka Havigerová

zdroj fotografií: archiv 73. tpr

Fotogalerie

Nahoru