Home page > Aktuality > Z hraniční čáry rovnou na čáru palebnou

Z hraniční čáry rovnou na čáru palebnou

Období posledních měsíců nebylo jednoduché pro všechny. Nasazení na hranicích bylo pro nás zkouškou. Potvrdili jsme, že jsme schopni reagovat na různé situace a plnit různorodé úkoly. Stále pomáháme tam, kde je nás třeba, ale situace se uklidňuje a my se můžeme vrátit k úkolům, které jsme si stanovili. Chceme a musíme zvládnout spoustu práce.

Kalendář tankistů je nabitý a nový týden startujeme střelbami.  V termínu 15. - 16. června 2020 se jich účastnila druhá a třetí tanková rota. Střílelo se ztanku T-72M4CZ. Tanky jsou vyzbrojeny nejen svým 125mm kanonem, ale i kulomety. Ty musí vojáci umět ovládat stejně obratně jako hlavní zbraň tanku.  Proto jsme se tyto střelby zaměřili na  lafetované zbraně. Stříleli jsme na pevné, pohyblivé i mizivé cíle. Palba se vedla jak za pohybu, tak za zastávek.Nemůžeme se jen posadit za spoušť a střílet.

Důležitá je obsluha, manipulace i samotný nástřel a rektifikace.To je cíl střeleb, být přesný a vždy zasáhnout cíl. Střelci si osobně spolu s instruktory kontrolují zásahy v terči, aby případně nastavení ponechali nebo jej upravili. Ani po ukončení hlavní části výcviku práce nekončí, zbraně je třeba řádně ošetřit, vyčistit a uložit, tak aby byly kdykoliv připravené.

Nahoru